Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.Cassy beží

Na farme vzdialenej od malého austrálskeho mesta žil so svojou rodinou farmár Thomson. Spoločníka mu robil 6-ročný Cassy, stredne veľký kríženec austrálskeho ovčiaka.

Cassy už od šteňacieho veku chodil za svojím pánom ako tieň. Keď ten nasadol do dodávky a odchádzal do mesta, Cassy ho vyprevádzal niekoľko stovák metrov. Ako dospieval, vzdialenoť sa stále zväčšovala. Keď dosiahol rok, bežal za svojim pánom až do mesta vzdialeného 15 míľ. Tam sa trochu potúlal a potom si ľahol do tieňa pánovho auta. S jeho návratom sa vracal aj on. Prečo nejazdil pánovým autom, to vedel len on. Asi ho bavilo pokúšať sa dohnať Thompsona iným spôsobom.

Ako roky pribúdali, začal si Cassy cestu do mesta zjednodušovať. Už nebežal po ceste, ale krížom cez pozemky. Susední farmári to tolerovali, keďže poznali Casyho lásku k pánovi a vedeli tiež, že si nenechá ujsť príležitosť zlikvidovať hlodavce, na ktoré natrafil.

Ani skratka mu však po čase nevyhovovala. Poznal dobre niektorých obyvateľov mestečka a vedel, ktorý po nasadnutí do auta pôjde smerom k jeho farme. A tak začal využívať ich pomoc. Nasadal na korby auta. Vodiči prechádzajúci okolo jeho farmy spomaľovali a on vyskakoval za jazdy. Doma bol vždy skôr ako jeho pán.

Až raz...Neprišiel. Ani na druhý deň. Farmár Thomson sa s ním už v myšlienkach lúčil, keď sa pes zjavil v jeden podvečer celý zaprášený a unavený na príjazdovej ceste. Ale živý a zdravý.

Až po niekoľkých mesiacoch sa farmár dozvedel, čo sa stalo. Cassy v deň svojho zmiznutia natrafil na dodávku s chladiarenským boxom. Kým sa z nej vykladali veci, pes sa schoval v kúte a chladil sa. Nestihol vyskočiť, keď sa zavreli dvere. V chladiarenskom boxe precestoval cez 200 míľ. Keď sa dvere otvorili, vyvrávoral na veľké prekvapenie šoféra von. Ten ho spoznal, chcel sa oň postarať, kým sa opäť bude vracať do spomínaného mesta. Cassy však už nabral smer, klusal preč a nedal sa privolať...

Našťastie mal tento inteligentný pes výborný orientačný zmysel. Na radosť svojej rodiny sa vrátil. A sním aj každodenné vyprevádzanie pána krížom cez polia...

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

NWFmO