Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.Šestnásť

„Och, všetci svätí“ zjojčala mama, keď zbadala čudo, ktoré priteperili deti z lesa.

„Mama, však si ju necháme!“ Čudný radiátor s orieškovo hnedými očami smutne stál v predizbe.

„Okamžite ju odneste odkiaľ ste ju vzali!“

„Našli sme ju tam pri záhradkách. Ujo Laci hovoril, že je tam priviazaná už týždeň. Hladná je...“

To teba bolo ozaj vidno. Obrovský bachor bol len náplň niečoho, inak zviera bolo na kosť vychudnuté. Kríženka dobermana či niečo také.

Sučka pomaly vyšla na dvor a namierila si to do tieňa kôlne. Kým deti prehovárali mamu, sučka porodila do trávy 2 šteniatka.

„Ježiškove husle, ona rodí...Utekaj, prines mi telefón, zavoláme veterinára.“

Keď prišiel, sučka oblizovala už siedme šteňa.

„Skúste jej rýchlo pripraviť nejaké pokojné miesto, kde ju môžeme preniesť.“

Mamka odbehla, z novín, dosák a starého matraca pripravila šikovné ležovisko v suchej kôlni. Deti fascinovane sledovali ďalší pôrod. Pomohli vziať narodené drobce a preniesť ich na ležovisko.

Veterinár vydržal do desiateho šteňaťa. Potom to vzdal, poinformoval rodinu čo a ako, a odišiel. O polnoci to vzdala už aj mama a deti.

„Viac ich už predsa nemôže byť. Veď ich je už 14!“

Ráno jej dokázalo, ako sa mýli. Šestnásť mocných zdravých šteniat pokojne spalo pod matkou.

„Ako je možné, že v takom zúboženom stave sa jej narodilo 16 zdravých šteniat. To je neuveriteľné. Čo by bola robila tam na tých záhradkách?“

Keď sučku odčervili, začala rýchlo priberať. Bolo neuveriteľné, ale mala dostatok mlieka až do tretieho týždňa šteniat, keď ich začali dokrmovať. Veľmi rýchlo začali podávať inzeráty, aby dokázali zabezpečiť majiteľov pre všetky šteniatka. Vo veku dvanástich  týždňov opustil dom i posledný šteňací chlapček.

Kríženku si nechali. Ale okamžite ju dali sterilizovať, akonáhle to bolo možné. Šteniatka síce boli rozkošné, ale na vlastnej koži zažili, aké ťažké bolo nájsť pre ne nový domov. A čo keby sa jej nabudúce podarilo vyprodukovať sedemnásť?

Text: DT

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

ZmJmZWJ