Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.Džejmy

Pamätáte si Džejmiho z rubriky Psy SOS? Starší pes, kameňovaný ľuďmi pred vchodom na Panelovej ulici. Obrovský nádor na semenníku, nechuť do života. Introvert. Na útulku bol viac než dva roky. Podstúpil dve operácie. Po nich sa mu vrátil zvláštny životný optimizmus. Skrásnela mu srsť. Nabral kondičku a začal veriť ľuďom. Vo výbežisku si ho všimli mnohí záujemci pre jeho distingvovaný pohyb a zvláštnu osobnosť. A aj tak nemal šťastie na majiteľov. Jeho nevýhodou bol vek – mnohých odradil. Tvrdili – starý pes, nezvykne si! To bol omyl a škoda pre mnohých, lebo tým stratili príležitosť získať skvelého psa.

Hlboko si zamiloval troch ošetrovateľov, ktorých si sám vybral. Ale potreboval stáleho pána – rovnako ako každý iný pes.

A ten sa po dva a pol roku zjavil. Džejmy má na staré kolená nových skvelých pánov. Kráľuje na veľkom dvore, za plotom má psieho kamaráta. Dokonca sa naučil štekať a strážiť svoj nový palác.

 

Text: DT

príbeh z útulku UVP

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

MTc4Z