Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.Vlčie špice

„ Uch, počuj, tu na ostrovčeku medzi cestami stoji špic. Vlčí špič. Končí mi baterka. Rýchlo, čo mám ro...“, nedokončil hlas mladej Zuzky. Tým pádom sa človek na druhej strane nedozvedel výsledok. Nebol napínavý. Bezradné zviera stálo na betóne a neodvážilo sa prejsť cez frekventovanú cestu. Našťastie, Zuzka bola pri ňom skôr, než sa odhodlal svoj strach prekonať. Milo na ňu pozrel, akoby čakal práve na ňu. Bol mladučký, ani nie ročný, vyčesaný. V tú noc spal v útulku. Každý očakával, že majiteľ sa ozve čoskoro. Nestalo sa tak ani po týždni.

Naopak. Po siedmich dňoch sa našiel druhý vlčí špic – tentokrát sučka. Rovnako stará, rovnako sfarbená. Vyčesaná. A majiteľ nikde.

Inzeráty, ponuka v časopise, upozornenie v televízii. Nič. Súrodenci boli v útulku cez tri mesiace. Už sa ani nehádalo, prečo sa tak krásne zvieratá ocitli na ulici a nik o nich neprejavil záujem. Našli sa pre nich noví majitelia. Starajú sa o nich minimálne tak dobre ako ten predchádzajúci až na to, že ich nenechávajú bezprízorných v uliciach mesta.

Text: DT

príbeh z útulku UVP

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

imgVyčesaní? imgBarbora & Sheimi img22.09.2010 03:34
NjJlY