Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.Háčik

To teda bola rybačka! Ticho jazernej zátoky, pstruhy, plechovkové pivo, gitara. Zvečeriavalo sa a komáre začali hnusne otravovať. Človek sa nestíhal oháňať. Chalani

radšej zaliezli do stanov a tam rozoberali úspešnosť dňa. Jasné, že vytiahli aj karty a mastili mariáš až do polnoci. Igor vytiahol becherovku, Janík domácu slivovicu, čo pred rokmi pálil dedko. Zuzana sa utiahla do rohu posledného stanu, mala dosť podnapitých rečí chalanov. Zavolala si k sebe malého strakatého Joša, dlhosrstého kríženčeka špica, ktorý zmýšľal podobne ako ona. Mal chlapcov rád, ale ich rozjarená hlučnosť ho mierne stresovala. Keď Zuzka zaspala, Joši sa vytiahol spod jej oťaželého ramena a išiel sa vyvenčiť. Minul dvoch spievajúcich mladíkov, ktorý rybárčili aj pri svetle mesiaca. Nevideli poriadne okolo seba, tak nešťastné rybky nechávali len v priehlbine v zemi, do ktorej nanosili v gumákoch vodu. Avšak aj na  nich spadla únava a zaspali priamo tam, kde pred chvíľkou sedeli.

Joši prechádzal okolo nich a vetril. Tá neuveriteľná vôňa...Bol hladný, partia ho akosi zabudla nakŕmiť. Chodil okolo plytkej jamy s hynúcimi rybami a skúšal niektorú vytiahnuť. Podarilo sa mu to rýchlo. Spočiatku ani nevedel, čo má s metajúcou sa rybou robiť. Capol ju labkou, ktorú však hneď stiahol. Niečo tak mokré, chladné a klzké ešte nevidel. Hlad bol však veľký a Joši zapracoval. Víťazil. Rybie oko ustrnulo navždy. Psíkovi ryba chutila. Keď stratil zábrany, žral ju s pôžitkom....

Ráno ho chlapci našli za posledným stanom. Ležal a nechcel sa postaviť, ani keď naň volali. Niekto ho chcel zodvihnúť, psík však bolestivo zajojkal. Z papule mu trčal zvyšok rybárskej struny.

„Ježiši, veď on zožral rybu z háčikom!“ vyplašil sa Kiko, ktorému Joši patril. Igor chytil strunu a chcel ju potiahnuť.

„Šije ti? Mongol!“ chytil ho Kiko za ruku.

„Vy tu zostaňte, ak chcete. Zuza poď, naštartuj škodovku“.

Operácia dopadla šťastne. A Kiko iste na budúcej rybačke viacej dohliadne na svojho psíka, ktorého má vlastne veľmi rád.

VAROVANIE

-  pach rýb je pre niektorých psov veľkým lákadlom. Nebezpečné sú nie len ich kosti ale aj prípadný zabudnutý háčik. Ten môže byť smrteľne nebezpečný.

-  pokiaľ háčik prepichne jazyk, šikovný človek dokáže kliešťami odštiknúť zahnutie a háčik vybrať. Pozor na stres psa a prípadné pohryzenie.

-  ak zásah nie je možný, je nevyhnutné okamžite vyhľadať veterinára

-  pokiaľ sa háčik dostane napríklad do hltana, v žiadnom prípade sa ho nepokúšame za strunu vytiahnuť. Vyžaduje si to veterinárny zásah.

-  veľmi nebezpečné je, ak sa struna dostane až do čreva. Môžu sa totiž zamotať črevné slučky. Ak by sme sa ju pokúsili vytiahnuť, môže prerezať časť čreva.

V uvedených prípadoch vyhľadáme veterinárnu pomoc okamžite

Text: DT

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

MzI3Mj