Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.Dobrý plot

Ani by jeden neveril, čo všetko vie také oplotenie vymyslieť.

Bolo raz jedno pletivo a to malo také šťastie, že natrafilo na šikovného kutila, ktorý nádherne vykolíkoval pozemok, položil betónový základ, rozmiestnil plotové tyče, krásne ich natrel, napol španovací drôt a ukážkovo natiahol vysoké pletivo.

Teoreticky žiaden pes by ho nemal preskočiť, ani podhrabať.

Ale! Oká majú rozmer 5x5 cm. O niečo viac, ako hlavička milučkého šteniatka. A to-keď pán od neho odchádza-by najradšej tankom prebúralo všetky hradby sveta. A keď to neide, aspoň sa pokúsi predrieť sa skrz.

Spočiatku sa aj zdalo, že to snáď pôjde. Hlava prešla...a to bolo všetko. Po márnych pokusoch vpred sa snažilo zaradiť spiatočku a cúvať späť. Prekvapenie bolo veľké, keď drobec zistil, že nazad  to neide. Kožné záhyby vytvorili bariéru, ktorá nepopustila.

Spočiatku bojovalo ticho. O chvíľku ho však prepadla hystéria.

Ešteže bol teplý deň a gazda mal otvorené okná. Učul ten piskľavý krik a pomocou kliešťov drobcovi pomohol.

Vzal ho na kolená a pokojne hladil. Malý sa tešil ako taký cvočko. Tenkým jazýčkom vyoblizoval nosné dierky gadu, ktorý medzitým rozmýšľal, ako zaistiť oplotenie, kým drobec nepodrastie...


Text: DT

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

OWMzY2VkZD