Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.Krádež

Pán Karol každé ráno prepochodoval pravidelnú vychádzku okolo bloku s nádherným lhasa apsom. Na konci paneláku ho uviazal a vošiel do malých potravín, aby si kúpil cigarety, mlieko a ranné noviny. Prehodil slovo-dve s predavačkou a pobral sa ďalej.

Dnes ho však rozčúlil úvodný článok v novinách. A keďže pár minút predtým dvihol adrenalín aj predavačke, mali sa o čom porozprávať.

Keď pán Karol vyšiel von, zarazil sa. Pamätal sa presne, kde uviazal Pinkiho. Ten tam však nebol.

Pýtal sa každého, koho stretol. Nikto psa nevidel. Až malý druháci ho informovali o chlapíkovi, ktorý ťahal psa, čo s ním zjavne nechcel ísť.

To však bola jediná konkrétna informácia.

Po zúfalom popoludní, keď mu hlavou vírili šialené myšlienky, dospel k záveru:

-          ohlásiť krádež na polícii

-          sledovať inzercie v novinách na predaj lhasa apso.

Pán Karol možno celý život neveril tomu, že je dieťaťom šťasteny. Bol. O 2 týždne natrafil na inzerát o predaji. Kolegyňa z práce robila volavku. Dohodla sa s predávajúcim, vypýtala si jeho meno a tel.kontakt, prezrela si psa, spoznala v ňom Pinkiho. Na scénu prišiel nahnevaný Karol s foťákom v mobile, nafotil šokovaného "predajcu" a skôr než sa nazdal, bol na chodníku s kolegyňou a Pinkim sám. Predavač zdúchol ako gáfor.

Poučenie? Nie len všeobecnozáväzné nariadenia zakazujú nechávať psa pred obchodom bez dozoru. Aj zdravý rozum.

Text: DT

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

M2IxMzAw