Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.


»

AKU PODLAHU?

Čo je to za otázku? Máme takú podlahu, akú máme. Ale ruku na srdce, roky bežia a aj byt či dom vyžaduje určité úpravy. Niekto dáva prednosť kobercu, iný laminátu. A ďalší má linoleum.

Čo človek, to iný názor a iný vkus. Ak nažíva spolu so psom, je rozumné už pred rekonštrukčnými prácami zvážiť následovné:

Linoleum

široký výber vzorov, mäkčené, relatívne ľahko ho dokáže položiť aj laik. Problém môže nastať, ak do domu pribudne mladé zviera. Pokiaľ sa nudí a má dosť sily, môžeme po jednom príchode domov zažiť šok v podobe nemožnosti otvorenia dverí. Že prečo? Ak náš Dunčo príde na to, že intenzívnym hrabaním pri dverách dokáže „odlúpnuť“ plastové sokle a nadvihnúť linoleum, môže sa s nim pohrať ozaj zvesela. I preložiť na polovicu a znemožniť dverám otvoriť ich do vnútra. Linoleum ťažšie odolá rozguráženému psiemu tínedžrovi, ale s vychovaným psom nemá problém. Apropo? Chlpy sa vysávajú ozaj dobre.

Parkety

ak sú kvalitné, odolajú pravdepodobne každému psovi. Pokiaľ nezanedbávame psovi strihanie pazúrov, dobré parkety nám budú slúžiť veeeľmi dlho. Predajcovia vedia poradiť aj v iných otázkach Pred kúpou parkiet sa poraďme aj ohľadom prípadnej nešťastnej mláčky – ako je potrebné parkety ošetrovať a ako ich chrániť. Chlpy sa vysávajú výborne a psy parkety líhajú celkom radi.

Plávajúca podlaha

musí byť ozaj kvalitná, aby obolala psím pazúrom. Na veľmi jednoliatych vzoroch sú viditeľné jemné škrabance už po niekoľkých mesiacoch.Pomôže pravidelné strihanie pazúrov. Avšak máčky moču môžu byť vážnym problémom. Pokiaľ máme šteniatko, zabránime mu prístupu do častí bytu, kde je laminát počas našej neprítomnosti. Pokiaľ je totiž mláčka niekoľko hodín na spojoch laminátu, môže moč nasiaknutím nenapraviteľne narušiť tesnú priľnavosť dielcov. Laminátu pomôžu i špeciálne prípravky na ošetrovanie, ktoré vedia eliminovať preniknutie tekutiny do spojov.

Koberec

mäkký a teplý, ale hotové nešťastie, ak máme doma šteniatko a to pravidelne vytvára mláčky. Ani najlepší dezinfekčný prostriedok neodstráni z koberca nahromadenú moč a koberec časom začne byť cítiť. Preto je lepšie zbaliť ho a odložiť, kým naše šteniatko nepodrastie. Chlpy sú viditeľné všade – samozrejme, závisí od vzoru. Ale ani ten nezabráni ich hromadeniu a obtiažnejšiemu vysávaniu. Psy na koberci líhavajú radi, je teplý ale ťažšie udržiavateľný.

Dlažba

nádherná, ale tvrdá a chladná. Dobre sa udržiava a jej životnosť je predlhá. Psy ju však  vyhľadávajú, len ak im je teplo, inak dajú prednosť teplejšiemu miestu. Je to však individuálne. Ak je dlažba hladká a lesklá, psom sa na nej šmýka.Je však ľahko dezinfikovateľná.

 

- DT -


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

YjBiZmU0Z