Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.


» 30.4.11 Obedience- 1.kolo ligy

Marián Jusko / Becky - Vysielanie do štvorca Karin Ďurčanská / Atrey - Aport cez prekážku Martina Majerčáková / Britany - Chôdza pri nohe Mária Hudáková / Luna - Nosenie predmetu

Pretek Obedience - 1. kolo ligy

Dátum: 30.4.2011

Miesto: Malý Lapáš (Nitra)

Rozhodca: Ing. Pavel Tamáši

 

Krásne prostredie farmy Z Polytanu v Malom Lapáši (pri Nitre) je ideálne na usporadúvanie športových kynologických akcií. Bolo i krstom mladých psovodov, ktorí trénujú vo výcvikovej škole Podlesok. Obedience je náročná, ale veľmi krásna skúška poslušnosti psa, na ktorú je potrebné pripravovať sa systematicky a dôsledne nie dlhé mesiace, ale roky.

Naši mladí psovodi začínali trénovať pred rokom ako úplní začiatočníci, ktorí mali problémy so svojim psíkom podobne ako mnohí. Po dlhých mesiacoch tréningu a prvých absolvovaných skúškach si dali za cieľ v roku 2011 pretekanie podľa skúšky OB Z a OB1.

Skúšok a pretekov podľa skúšobného poriadku Obedience je zatiaľ na Slovensku málo, keďže  nie je veľa psovodov, ktorí svojho psíka na tak náročnú skúšku pripravujú. Naši mali skúsenosti zatiaľ len z domáceho prostredia -Podlesok organizuje skúšky 2x v roku. Obrovská tréma v novom prostredí pred prísnym, ale spravodlivým okom hlavného rozhodcu Ing. Pavla Tamášiho trošku so psovodmi zamávala, ale o to šťastnejší boli po samotnom preteku.

Výcvikovú školu Podlesok zastupovali v OB Z Martina Majerčáková, Mária Hudáková a Marián Jusko. V OB1 Karin Ďurčanská a Dana Tóthová.


A ako obstáli?

Martina Majerčáková - 1. miesto v kategórii OB Z

Marián Jusko - 2. miesto v kategórii OBZ

Mária Hudáková - 3 miesto v kategórii 0BZ

 

Dana Tóthová - 1. miesto v kategórii OB 1

Karin Ďurčanská - 3. miesto v kategórii OB 1

 

Gratulujem a držím palce do budúcna. Šikuľkám jedným... :)


Ja a Džindžerečka (Dana Tóthová / Wesa) - Nástup Tím z Výcvikovej školy Podlesok Štastní... 3x M = Marián, Martina, Mária = OBZ

YjRlN