Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.


» 18.6.11 Obedience-2.kolo ligy

Vážna predsúťažná porada... Súťažný tím Podlesku Štastná Ria a Martina Vytešená Karinka a ja

Pretek Obedience - 2. kolo ligy

Dátum: 18.6.2011

Miesto: Turčianske Teplice

Rozhodca: Ing. Pavel Tamáši

Náš tím Podlesku: Martina Majerčáková, Mária Hudáková, Karinka Ďurčanská, Dana Tóthová (bolo nám veľmi ľúto, že kvôli pracovnej pohotovosti nemohol s nami tentokrát nastúpiť Marián Jusko s Becky)

 

Pekné prostredie, príma počasie, výborná organizácia viacčlenného tímu pod vedením p. Ľudevíta Krempeho, chutný obed, skvelá atmosféra, priateľskí súťažiaci, podrobne vysvetľujúci rozhodca Ing. Pavel Tamáši, pekné výkony... A čo bolo negatívne, nestojí za reč. Tak by sa dalo zhodnotiť 2.kolo ligy obedience. Myslím, že pre každého účastníka to bol hodnotne strávený deň.

Nášmu tímu sa darilo. Veľká tréma z cudzieho prostredia z prvého kola, ktorá "zväzovala ruky" psovodom i psom výrazne opadla, čo sa jasne odzrkadlilo nie len na vizuálne veľmi peknom prevedení cvikov, správaní psovodov, ale samozrejme aj na bodoch. Som veľmi hrdá na našich cvičiacich, že dokázali priviezť svojich štvornožcov pravidelným výcvikom od totálnych laických začiatkov až k úspešnému pretekaniu. Tento rok podľa OBZ a OB1, nabudúci - ak budú okolnosti naklonené - podľa OB1 a OB2.

Verím, že veselé prevedenie náročných cvikov možno bude dobrou motiváciou pre ďalších ľudí, ktorí majú svojho psíka ako spoločníka a radi by ho niečo naučili. Ak sa totiž budú svojmu zverencovi venovať toľko, čo naši súťažiaci, pokojne aj oni môžu dosiahnuť podobný cieľ. Najdôležitejším výsledkom nie je súťaž, či dobré umiestnenie v nej...ale šťastný pes, výborne si rozumejúci so svojou rodinou, spokojný a obdivovaný okolím. A tá súťaž? To je skvelá motivácia, ale aj akési tiahlo k stálemu zlepšovaniu sa.

Verím, že Obedience aj napriek svojej vysokej náročnosti bude mať stále viac priaznivcov, ktorých neodradí ani náročné cviky ani unikátny prísny bodovací systém. Naopak - budú to považovať za výzvu. A tak je to správne. Poctivá práca so psíkom prinesie nie len bodové výsledky, ale najmä krásny vzťah plný porozumenia.

Ako sa umiestnili naši súťažiaci (za Podlesok)?


Martina Majerčáková/ Britany (kokršpaniel) - 1. miesto OBZ

Mária Hudáková/ Luna (veľký bradáč) - 3. miesto 0BZ

 

Dana Tóthová/ Džindžerka (Wesa - nemecký ovčiak) - 1. miesto OB1

Karin Ďurčanská/ Atrey (labradorský retriever)- 2. miesto OB1

 

Gratulujem a teším sa na Majstrovstvá SR v Obedience.

Dana Tóthová


NDA1NjQzMT