Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.


» 29.5.10 - \"Strelený\" dogtrek.

„Strelený“ paňovský dogtrekking

I.ročník

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle:

„Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“

Tú burku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien.

Sadla som si na lavicu do kuchyne a úplne ma schytila rezignácia. V takom počasí sa nedá...Prihlásených bolo 39 ľudí, a tí sa húfne odhlasovali...Hľadanie dobrej trate počas celého týždňa, príprava boli zbytočné. Ach to počasie...

Pozatvárala som hotelových dunčárikov, sadla do auta a presunula sa na miesto stretnutia. Podľa očakávania tam nikto nebol...Ale ba! Zrazu sa zjavila pani  doktorka Jacinová s Bakom. A ďalší a ďalší. Od počasia prijalo výzvu 25 odvážlivcov. Mokrí už v úvode, ale s úsmevom od ucha k uchu, ktorý som uvidela aj na záver...

A to ešte nevedeli, čo ich čaká. Trate neboli turistické chodníky. Zúčastnení sa museli vedieť orientovať podľa mapy a popisu trate. V ťažkých úsekoch pomohlo páskovanie. Ale krása krajiny a zaujímavosti stáli zato. Ako sa vyjadril jeden z účastníkov žijúci v blízkych Čečejovciach:"Bývam tu celý život, ale vo sne ma nenapadlo, ako je tu krásne."

Súčasťou trate bolo vyfotografovanie kontrolných bodov a zodpovedanie niekoľkých otázok, na ktoré dala odpoveď samotná trať.

A tak trekeri mali možnosť vidieť nádherné Sivé jazero, kde kvákanie žiab bolo počuť už z 200 metrov a kukučky sa tam predbiehali v informácii, o koľko rokov si kúpite práčku.

Miniatúrna kaplnka na strome bola stredom križovatky, kde stratili orientáciu prví zblúdenci.

Hrob neznámeho vojaka nad výstupom nad Moldavu zarazil asi každého. A to sa dozvedeli, že boje tam trvali 6 týždňov a po nich zostalo veľa mŕtvych mladých vojakov – nemeckých i ruských – ktorí tam všade našli svoje hrobové posledné miesto odpočinku.

Výhľad na Moldavu nad Bodvou bol krásny. Dážď ustal a otvoril sa pohľad na vzdialenú Jasovskú planinu.

Tu sa cesta trekerov rozdelila. Dvadsaťpaťkári pokračovali do Debrade (fotili vyvieračku svätého Jána a kaplnku a tiež špeciálneho koňa s jazdcom, ktorý nikdy nikomu neušiel – lebo bol kovový a z drôtu.). Odtiaľ na Jasov (fotili jaskyňu), odtiaľ na Rudník a celkovo po cca 6-tich hodinách živí, zdraví a vyrehlení do Paňoviec do cieľa, kde ich čakali párky.

Desiatkári ponad Zvonárku, popri záhradkárskej oblasti popod Sivý kopec do cieľa v Paňovciach.

Bola som šťastná, že sú šťastní, lebo hlavne posledný úsek dal zabrať. Moja poklona preto patrí úplne každému zúčastnenému. Dokonca sa pridalo aj slniečko, ktoré bolo tak zvedavé na mokronohých, že aj vykuklo...

Párky, stretnutie sa s tými, ktorých sme už takmer oplakali, že kde sú, pekné ceny pre každého, hodnotné ceny (chovateľkské potreby, krmivo ARDEN GRANGE) najlepším, spoločná debata, a neutíchajúce úsmevy...dog trekeri, to je bomba grupa. Láska ku psom, prírode a turistike, zdravá súťaživosť. Stačí sa len pridať :)

Apropo: v septembri bude asi ďalší ...

- DT -

Vyhodnotenie

Juniori – 6 km

Dievčatá –

1.miesto – Laura Diškantová / Sunny

Chlapci –

1.miesto – Jakub / Vozár

10 km – Ženy

1. miesto –  Viktória Pěčková / Lú

2. miesto –  Lenka Hudáková / Sunny

3. miesto –  Judita Kovátsová / Lili

Silvia Zemjanová / Nely

Marcela Šassáková / Džina

Barbora Harmanová / Sheimi

Janka Brossmanová / Jaška

Marta Jacinová / Bak

10 km – Muži

1. miesto –  - Viktor Simon / Kiara

2. miesto – Csaba Herczeg / Almond Dream

25 km – Ženy

1. miesto – Beáta Svatková / Samara

2. miesto – Majka Prokipčáková / Fetch

3. miesto – Gabriela Hrazdilová / Luna

Lucia Eperješiová / Diego

Katarína Kandráčová / Flea

Marcela Radulyová / Kalli

25 km – Muži

1. miesto – Martin Palenčár / Kajo

2. miesto – Matúš Marcin

3. miesto – Peter Tobák / Luna

Miloš Sedlár / Hart

Dušan Valenta / Nero

Viktor Kuzder / Bar

Adam Faguľa / Iris

ZTQ5OGVj