Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.


» Základ. informácie, rezervácie


(viac fotografií  priestorov hotela a psíkov)

(informácie - cenník)

(rezervačný formulár)

(Rezervujte si ubytovanie pre psíka prostredníctvom tohoto formulára)

Podrobné informácie (a podmienky) o hoteli pre psov Podlesok

(video - klikni)

Príjemný hotel pre Vášho miláčika. Nachádza sa v peknej dedinke Paňovce, v pokojnej lokalite. Je súčasťou stále obývaného domčeka so špeciálnymi prístavbami, výbežiskami a výcvikovým priestorom plne prispôsobenými potrebám psíkov.

 

Základný popis ubytovacích priestorov:

 

- vyhrievané s nastaviteľnou teplotou

- špeciálna liata podlaha používaná napr. v nemocniciach (ľahko čistiteľná a dezinfikovateľná avšak nie studená ako dlažba)

- priestorné kotercové izbičky spĺňajúce všetky  veterinárne a hygienické normy

- ležadlá s vankúšmi, hračky

- odkanalizované priestory

- 2 východy priamo do 2 priestorných výbežísk

 

 

Tí havkovia, ktorí sú z domácich vonkajších podmienok, sú ustajnení v ďalšom podobnom domčeku, ktorého teplota psov neprehrieva. Kotercové izbičky sú priestranné, bezpečné, ľahko čistiteľné a dezinfikovateľné.

 

Podstatnú časť dňa však psíky trávia podľa presného (pre nich vytvoreného) harmonogramu, v priestranných výbežiskách, v skupinách tvorených na základe kamarátskej znášanlivosti. Majú  dostatok miesta a času na hry a vyšantenie. Preto  vtedy, keď sú von iné skupiny, jednoducho vo svojich kotercoch spinkajú – relaxujú Smile.

 

Majú všetko, čo každý havo k spokojnému životu potrebuje: profesionálny, láskavý, individuálny prístup, ľudské pohladenia, porozumenie, dostatok pohybu, možnosti dosýta sa vyhrať so psami, presný harmonogram dňa, ktorý im výborne vyhovuje, hygienické priestranné ustajnenie. Je im fajn...Majú dovolenku rovnako ako ich majitelia Cool.

 

Kde nás nájdete?

 

Paňovce 135, okres Košice - vidiek.

25 km od Košíc, smer Rožňava.

 

V Čečejovciach za tretím domom odbočiť vpravo, pokračovať 6 km pekou krajinou. Po vjazde do Paňoviec pokračovať cca 1,3 km po hlavnej kľukatej ceste. Na "križovatčičke" ciest" - ktorú spoznáte podľa pohostinstva a potravín na schodoch  na pravej strane cesty (vedľa je kaplnka) - odbočíte vľavo. Po cca 300 m na vidličke ciest opäť vľavo. Pokračovať až takmer na koniec cesty. Číslo 135 je malý žltý domček s oranžovou strechou a s prístavbou, tretí od poľa na ľavej strane cesty.

 

Ako rezervovať?

 

Podľa možností minimálne 2 dni dopredu. V letnej a zimnej sezóne ešte skôr. V prípade naplnenej kapacity bohužiaľ nebude možné psíka prijať.

Kontakt: 0948 119512, dt.podlesok@gmail.com alebo dolupripojený formulár.

Prijímame len zdravých psíkov, bez náznakov apatie, kašľa a pod.

 

Čas príchodu (odovzdanie alebo prevzatie psíka):

 

Čas príchodu (na základe rezervácie) je potrebné dohodnúť 1 deň vopred.

Samotný príchod, prosím ohlásiť telefonicky 15 minút pred príjazdom, aby bol zabezpečený plynulý harmonogram dňa a práca so psíkmi.

 

Čas preberania a odovzdávania psíkov:

 

ráno:   8.00 - 9.30 hod

večer: 19.30 - 21.00 hod

 

Dohodnuté časy potrebné dodržať, prípadne včas oznámiť zmenu.

Psíky sú totiž počas príchodov návštev s novými psami premiestnené s výbežísk a ustajnené v budove hotela, aby nedochádzalo k ich znervózňovaniu a predráždeniu na cudzé osoby. Tam oddychujú, pokiaľ sa venujeme novým klientom a ich psíkom. Preto je nahlásenie zmien príchodov veľmi dôležité, aby ustajnené psy neboli zatvorené dlhšie ako je to v rámci ich harmonogramu a mohli ďalej tráviť čas v exteriéri.

 

Ďakujem všetkým klientom, že nenarúšajú neohlásenými príjazdami prácu so psíkmi a ich denný harmonogram, na ktorý sú zvyknuté. 

 

Čo je potrebné  priniesť?

 

1.) očkovací preukaz s:

 

a) platným potvrdením o vakcinácii (besnota aj vírusové ochorenia) nie starším ako rok a mladším ako 3 týždne (povinné).

b) potvrdením o ošetrení (nálepka a podpis) KVALITNÝMI dlhotrvajúcimi prípravkami voči vonkajším i vnútorným parazitom. Praktickejšie ako antiparazitné obojky sú spoty-kvapky vtierateľné na kožu psa. (Ako dlhodobú ochranu proti náhodným blškam z iných psíkov odporúčam spot STRONGHOLD, ADVOCATE - poraďte sa so svojim veterinárnym lekárom). Pokiaľ má pes nasadený antiparazitný obojok, nepreberáme zodpovednosť za pripadnú stratu alebo poškodenie pri hre, keďže antiparazitné obojky sú jemnejšie a nemajú pevnú pracku ako klasické obojky.

c) povinné je aj očkovanie proti kašľu Nobivacom KC alebo Pneumodogom (Ak má byť vakcína účinná, potrebné je ju podať aspoň 4 týždne vopred. Výborná alternatíva je vstrekom do nosných dierok - imunita nastupuje už po 2-tom dni. Keďže toto ochorenie je dosť rozšírené hlavne v jeseni a na jar, vakcína bude chrániť Vášho psíka počas celého roka aj na bežných vychádzkach, kde sa môže kontaktovať s pozitívnym psom - napr. pri hre). Používané vakcíny Nobivac KC, Pneumodog - poraďte sa so svojim veterinárnym lekárom. V prípade, že pes nemôže byť touto vakcínou zabezpečený, je potrebné vyjadrenie veterinárneho lekára s uvedením dôvodu.

 

2.) krmivo na daný počet dní, na ktoré je zvyknutý

 

3.) časť odevu s vôňou majiteľa (starú ponožku či tričko)

 

(Pozn: misky, pelechy, hračky nie sú potrebné - všetko je k dispozícii. Z obojka je potrebné zložiť lysetky od veterinára a mesta, aby sa nestratili pri hre.)

 

Ustajnenie

 

Keďže psy sú svorkové zvieratá a väčšina z nich miluje prítomnosť iných psov, sú ubytované v kotercových izbičkách na základe kamarátskej náklonnosti vo dvojiciach alebo trojiciach. Počas času trávenom v záhrade vo výbežiskách sú v skupinách, ktoré sú priateľské, navzájom sa tolerujú a hrajú.

 

Pokiaľ je však pes predráždený v prítomnosti iných psov, prípadne hrozí obťažovanie či útok (alebo ide o hárajúcu sučku), pristupuje sa k nemu individuálne (príplatok - viď cenník), má samostatný koterec i výbežisko. Zároveň vyhovieme aj majiteľovi, pokiaľ by si z akéhokoľvek dôvodu želal pre svojho havka samostastané ustajnenie. Cenník za individuálne ustajnenie si môžete stiahnuť tu.

 

 

Úrazy

 

Aj keď je to veľmi zriedkavé, rovnako ako medzi deťmi v škôlke či v letnom tábore, môže dôjsť pri hrách psíkov k náhodným poraneniam, pričom majiteľ si má byť vedomý tejto skutočnosti. V takýchto prípadoch sú drobné poranenia ošetrené priamo na mieste. V iných prípadoch sú zabezpečené veterinárnym lekárom alebo výjazdom do veterinárnej ambulancie.

Veterinárne ošetrenie nadväzujúce na zmeny zdravotného stavu vzniknuté pred príchodom na hotel prevádzkovateľ zabezpečí (ak majiteľ nemôže pricestovať napr. z dovolenky) po vzájomnej konzultácii s majiteľom alebo ním poverenou osobou (pokiaľ je zastihnuteľná), pričom náklady hradí majiteľ (napr: babezióza, borelióza z kliešťov, ktorá sa môže prejaviť až po dlhšej inkubačnej dobe).

 

Staručký psík

 

Áno, u nás sú vítaní aj psí starčekovia a starenky. Je však rozumné, aby majiteľ zvážil, či vo vysokom veku psíka nie je prijateľnejšie, aby sa oň postaral niektorý člen rodiny v domácom prostredí. Hotel nezodpovedá za zdravotné zmeny, ktoré prináša so sebou vysoký vek psieho miláčika.

 

Starkčekom a starenkám je poskytnuté to, čo najviac potrebujú: pokoj, relax, možnosť dostatočného pohybu, láskavý, jemný prístup. Starkí u nás majú svoje špeciálne skupinky, prípadne im spoločnosť robí moja 15-ročná kríženka Tinka, ktorá je skutočne veľmi zlatou, univerzálnou spoločníčkou.

 

 

Okúpanie

 

Hry, bláznenie, vyváľanie sa v tráve, značkovanie, naháňanie, zmeny počasia, pobyt v spoločných priestoroch... to všetko je pre psíkov krásne, výnimočné a zábavné, ale prináša to i zmenu "vône Wink" psíka a čistoty. Hlavne samci sa medzi inými psami radi výraznejšie "parfémujú", preto v niektorých prípadoch odporúčam doma havka hneď po príchode vykúpať.

Psíky do 20 kg, ktoré sú na kúpanie zvyknuté a nestresuje ich, na požiadanie majiteľa radi okúpeme u nás. Túto skutočnosť je  potrebné nahlásiť vopred pri príjme na hotel, prípadne min 6 hodín pred prevzatím. Cenník za kúpanie si môžete stiahnuť tu.

Psíkom ubytovaným dlhšie ako 14 dní, je táto služba poskytovaná zdarma.

Psom nad nad 20 kg pri ubytovaní nad 14 dní je táto cenová položka odpočítaná z celkovej sumy za ubytovanie.

 

 

Kontakt:

 

Ak potrebujete ďalšie informácie, rada Vám na ne zodpoviem na:

 

0948 119512

dt.podlesok@gmail.com

 

Prajem pekný deň.

 

Dana Tóthová

M2FlMDIyY