Paňovský dogtreking - 10, 25, 50, 80 km

Výsledky, foto, reportáž tu.

 

Chystaný dogtreking - 10, 20, 40, 80 km

Pozrite si info a foto krajiny.

 

Relaxačný paňovský dogtreking

Perfektná partia trekerov. Krásne prostredie. Balzamček na dušu. Info a výsledky tu.

 

Strelený“ paňovský dogtreking

29.6.2010

29.júna o 7.30 sa mobil zbláznil. V priebehu štvrť hodiny volalo 15 ľudí a všetci niečo v tom zmysle: „Ahoj Dani, bude dogkrek? Je hrozná búrka.“ Tú búrku nad Košicami som videla i ja z Paňoviec. U nás pršalo, ale nie tak hrozne, ako v Košiciach. Blesky, tresky a na jazere vraj prietrž mračien. Pokračovanie tu.


» výcvikové kurzy, prihlášky

(viac foto tu)

VÝCVIKOVÉ KURZY

(video - OBZ (začiatočníci), záznam z pretekov-jednotlové cviky. Cvičiaci: žiačky výcvikovej školy Podlesok, ktoré tiež začínali pred mesiacmi s "totálne neposlušnými" psami Smile)

(video: OB2 známka "Výborná", 1.miesto. Záznam z  3.kola Ligy Obedience SR 2012, )

(videá: výchova a výcvik - eliminovanie výchovných problémov)

Výcvikové kurzy pre začiatočníkov - v jeseni 2014 a v roku 2015 nebudu realizované. Záujemcovia o výcvik môžu využiť možnosť individuálnych lekcií. Informácie na 0948 119512.

Výcvikové kurzy

Veľmi efektívne 10-lekciové kurzy v uzavretých skupinkách 5-10 psovodov (doba trvania – 5 týždňov). Tréningy sa realizujú 2x v týždni v podvečerných hodinách. Vedie ich osobne Mgr. Dana Tóthová. Záujem je potrebné nahlásiť dostatočne vopred prostredníctvom prihlasovacieho formulára, prípadne telefonicky (0948119512).

Zameranie výcvikových kurzov:

1. Kurzy pre začiatočníkov - určené pre:

- majiteľov psov od ukončeného 4-teho mesiaca veku

- majiteľov, ktorí s výcvikom ešte nemajú skúsenosti

- majiteľov, ktorí majú psa bez výcviku (alebo s neupevneným výcvikom) alebo potrebujú eliminovať nežiaduce správanie.

Psovodi získavajú potrebné základné zručnosti v ovládaní psa, v manipulácii s ním, učia sa správnu metodiku výcviku, ktorý je nevyhnutný pre celý ďalší reálny život psa. To všetko priateľskou a veľmi efektívnou cestou.

Základom je naučiť sa získať pozornosť psa v reálnych životných situáciach. Trénuje sa: chôdza na vôdzke bez ťahania, chôdza pri nohe na vôdzke, zaujatie a striedanie polôh Sadni / Ľahni/ Vstaň, výdrž v polohách po následovný povel psovoda, precvičovanie počas rozptyľujúcich podnetov,...

2. Kurzy pre mierne pokročilých - pre tých, ktorí absolvovali kurz pre začiatočníkov. Sú zamerané na upevňovanie a rozširovanie spektra naučeného. Pribúda ovládateľnosť psa bez vôdzky, rozširujúce cvičenia, prvky tanca so psom (také milé "opičkovinky", ktoré sa zapáčia Vám i Vášmu psíkovi).

3. Kurzy pre pokročilých - sú zamerané aj na  medzinárodnú skúšku OBEDIENCE (poslušnosť). Sú určené hlavne pre skúškarov a pretekárov - cvičí sa v individuálne dohodnutých termínoch podľa potreby.


Miesto: Košice, park Anička za reštauráciou Ryba

Tréningové dni:

Čas:

Trvanie: 5 týždňov

Počet lekcií:10

Možnosť následných pokračovaní v ďalších kurzoch pre mierne pokročilých, pokročilých, zameraných na skúšky OBEDIENCE  alebo na prvky TANCA SO PSOM (lekcie zamerané na "Obedience" alebo "Tanec so psom" môžu navštevovať psovodi, ktorí absolovali "Kurz pre začiatočníkov")

Priniesť: chutné, zdravé, nadrobno nakrájano pamlsky, ľadvinku na pamlsky, kvalitnú (najlepšie bavlnenú) pevnú vôdzku s kvalitnou karabínou, očkovací preukaz (úvodná lekcia), 10 metrovú dlhú šnúru - "stopovačku" (nie je potrebná na úvodnej lekcii)

Cenník:
skupinka 6 - 12 cvičiacich (orientačne)  - 60 EUR /psovod

(Pozn: v prípade extrémne nepríjemného počasia sa tréningová lekcia môže preložiť.Tým pádom sa termín začiatku nasledujúcich kurzov môže posunúť.)

Ďalšie kurzy

V jeseni 2014 nebudú realizované. 

Do kurzov je možné prihlásiť sa telefonicky alebo prostredníctvom nižšie uvedeného formulára. (Prosím o vyplnenie, len pokiaľ ide o seriózny záujem.)

Formulár

je orientačný. Keďže ide o vytváranie homogénnych skupín (začiatočníci so začiatočníkmi, mierne pokročilí s mierne pokročilými atď), čas a tréningové dni budú s každým záujemcom konzultované a potvrdené tak, aby vám vyhovovali.  Ďakujem.

Možnosť nahlásiť sa aj telefonicky na 0948 119512.

 

Vo formulári je potrebné vyplniť všetky riadky!

Výcvikové kurzy pre začiatočníkov - v jeseni 2014 a v roku 2015 nebudu realizované. Záujemcovia o výcvik môžu využiť možnosť individuálnych lekcií. Informácie na 0948 119512.


Nácvik postavenia Tréning v meste Nácvik praktickej chôdze pri nohe Odloženie v ľahu

YjFiM2